•   021-77040821  |  
 •   info [at] negingostar [dot] com  |  
 •   جستجو
 • طراحی سایت و روند آن در سال 2017

  روندها تغییرات شناخته شده ای هستند که در تمامی زمینه های خلاق اتفاق می افتند. طراحی وب سایت نیز از این موضوع مستثنی نیست. روندها زاییده تجربه ها و نو آوری ها هستند. روندها عامل های پیشران برای تغییر هستند که صنعت را را رو به جلو به سوی بهبود هل می دهند.

  وب محیطی یکتاست که مدام در حال تغییر و تکامل است.با توجه به این موضوع ما در ادامه 10 تا از مهم ترین روندها از دیدگاه خودمان  در طی 12 ماه آینده را بررسی می کنیم :

  1.    برندهای بیشتری خودشان را با رویکرد اول-موبایل وفق می دهند.
  همانطور که از اسم آن پیداست، طراحی وب سایت اول موبایل، فرایند طراحی وب سایت اول برای موبایل ها یا دستگاه های با صفحات نمایش کوچکتر است سپس برای دستگاه های با صفحه نمایش بزرگ تر.
  رویکرد طراحی وب سایت اول-موبایل بحث تازه ای نیست و در سالهای اخیر پیرامون آن صحبت شده است. اما با توجه به اینکه گوشی های موبایل به عنوان دستگاه اصلی برای باز کردن صفحات وب شناخته شده اند، مخصوصا در کشور انگلیس، شرکت های بیشتری به اهمیت داشتن طراحی وب سایت وب سایتی که در دستگاه های کوچکتر هم به صورت موثر  نمایش داده بشود پی برده اند

  طراحی وب سایت اول موبایل

  2.    پیاده سازی گسترده تر طراحی وب سایت ریسپانسیو
  طراحی وب سایت واکنش گرا نیز همانطور که می دانید بحث تازه ای نیست. اما با توجه به اهمیت آن دوباره بر آن تاکید شده است. هر روزه بر شمار شرکت های متعددی چه بزرگ و چه کوچک که به طراحی وب سایت .اکنش گرا روی می آورند اضافه می شود.
  طراحی وب سایت واکنش گرا رویکردی است که وب سایت با استفاده از پرس و جوهای مدیای CSS و طرح بندی قالب انعطاف پذیر ساخته می شود. وب سایت پویا و داینامیکی که محتوای خود را برای بهترین حالت نمایش در دستگاه ها با صفحات نمایش مختلف تنظیم می کند. ابتدا طراحی وب سایت اول موبایل برای وب سایت انجام می شود و سپس با طراحی وب سایت واکنش گرا پیاده سازی می شود.
  الگوریتم رنکینگ گوگل در آپریل سال گذشته بروزرسانی شد. به طور خلاصه، وب سایت هایی که محتوای خود را بهینه می کنند و باعث تجربه خوبی برای کاربر مخصوصا در گوشی های موبالی می شوند امتیاز خوبی کسب می کنند. هر وب سایتی که برای گوشی های موبایل بهینه نشده باشد در رنکینگ گوگل تنزل چشمگیری پیدا می کند.
  برای بررسی وب سایت خود از نظر طراحی وب سایت واکنش گرا و بهینه بودن وب سایت برای گوشی های موبایل می توانید از این آدرس استفاده کنید.

  طراحی وب سایت
  3.    استفاده گسترده تر از ابزار نمونه سازی سریع برای طراحی وب سایت واسط کاربری
  برای صرفه جویی در زمان، هزینه و منابع استفاده از ابزارهای نمونه سازی سریع پیشنهاد می شود. ابزارهایی از جمله UXpin, Webflow, InVision, Marvel و ... به طراحان کمک می کنند تا یک نمونه اولیه از وب سایت و خدمات آن بدون نوشتن حتی یک خط کد برای ارزیابی نظر مشتری، قابلیت استفاده، کاربر پسند بودن و ... بسازند. طراحان حتی می توانند نمونه طراحی وب سایت شده را مستقیم بر روی هاست خود قرار بدهند. کاربران و مشتریان نیز می توانند خیلی سریع از طرح ها و محصولاتشان که چگونه بر روی وب نمایش داده می شوند اطلاع یابند.

  طراحی وب سایت
  4.    الگوهای واسط کاربری و چارچوب های طراحی وب سایت
  رویکرد اول موبایل و طراحی وب سایت واکنش گرا هر دو در جهت افزایش رضایتمندی کاربر به وجود آمده اند. همچنین تم های از پیش طراحی وب سایت شده و قالب های وردپرس که محبوبیت زیادی امروزه بدست آورده اند باعث شده که وب سایت ها تقریبا شبیه به به نظر برسند. ترکیب و ادغام الگوهای واسط کاربری (UI) و تجربه کاربر (UX) باید به تبدیل شدن وب به یک مکان کاربر پسند منتج شود.
  با توجه به این تعداد رقابت های آنلاین برندها، ریسک پذیری در تجربه کاربر کاری سخت است. اگر این الگوهای از پیش طراحی وب سایت و تست شده و قوانین بر روی سیستم شما کار بکنند، استفاده از آنها منطقی است. نکته مهم این است که در نهایت تمرکز و اولویت ما افزایش رضایتمندی کاربران و بهبود تجربه آنها در طول سفرشان در وب سایت ما است.
  یک منبع قوی برای جستجوی الگوهای موجود برای اهداف متعدد در این آدرس یافت می شود.

  طراحی وب سایت
  5.    تمرکز بر اصالت و رد تصاویری که گواهی آن متعلق به شما نیست.
  همانطور که در بالا ذکر شد، افزایش الگوهای واسط کاربری که حالا تجربه کاربر را مهم ترین جنبه طراحی وب سایت قرار می دهد، به این معناست که وب سایت های زیادی شبیه به هم به نظر می رسند و شبیه به هم کار می کنند شرکت ها و برندها برای ایجاد مزیت رقابتی باید از استفاده از تصاویر، ویدئوها و آیکون هایی که گواهی آنها متعلق به آنها نیست امتناع کنند. یعنی سعی کنند از المان های یکتا و اصیل که متعلق به خودشان است استفاده کنند.
  برندها برای ایجاد ارتباط موثر با حاضران نیاز به تصویر سازی گویا از آنچه که انجام می دهند و یا خدمتی که ارائه می دهند دارند. برای این کار می توانند از تصاویر قراردادی؛ تایپوگرافی بزرگ، برجسته و زیبا و عکاسی صحیح و موثق که گویای هویت آنهاست استفاده کنند.

  طراحی وب سایت
  6.    پیشرفت انیمیشن ها
  از آنجائیکه مرورگرها و زبان ها پیشرفته تر می شوند، ما می بینیم که وب سایت ها از دنیای ایستا و استاتیک به سمت تعامل بیشتر با کاربران می روند. داستان سرایی و شخصیت سازی دو رویکردی هستند که امروزه برندها با امید جلب توجه کاربران به کار می گیرند. این امر با وجود توسعه HTML, CSS و jQuery محقق شده است.
  انیمیشن ها از یک لودینگ برای لود محتوای صفحه گرفته تا امکانی که نشان می دهد شما بر روی یک لینک قرار دارید، در وب سایت کاربرد دارند. انیمیشن ها یک مکانیک کاربردی دیگر برای برندها برای ایجاد تعامل های کوچک بین خودشان و کاربرانشان است.

  طراحی وب سایت

  7.    ویدئو و فیلم شاه می شود.
  یک عکس بیانگوی هزاران لغت است اما یک ویدئو ده برابر این کار را انجام می دهد. استفاده از انیمیشن، یک تصویر متحرک که توجه کاربر را جلب می کند، یک برند را قادر می سازد تا پیام و داستان خود را به کاربران منتقل کند. از آنجائیکه تصاویر ایستا، مسطح و بدون حرکت هستند، ویدئوها که شامل صدا، حرکت و پویایی هستند شانس بیشتری در جلب توجه کاربر و نگه داشتن آن در صفحه برای مدت طولانی تری هستند.

  طراحی وب سایت
  8.    رنگ های شجاع
  2016 قطعا سال رنگ های برجسته و سر زنده است. در حالیکه در گذشته استفتده از رنگ های تحت استاندارد وب مرسوم بود ولی امروزه هر روزه برندهای بیشتری به تغییر رنگ به سوی رنگ های تیز و سر زنده روی می آورند. فناوری های جدیدی از جمله over-saturation, vibrant hues, gradiant و ... به تولید رنگ های تیز و سر زنده می پردازند.
  استفاده از رنگ های برجسته و تیز در طراحی وب سایت صفحات وب به جلب توجه کاربران کمک می کند. یک مثال خوب در این زمینه برند Spotify است. برندی که در سعی داشت تغییر تمرکز خود از یک شرکت فناوری به یک شرکت فقط تولید موزیک را همگانی کند. این شرکت با تغییر رنگ از رنگ سبز معمولی به یک رنگ سرزنده و تیز توانست توجه کاربران زیادی را به خودش جلب کند.

  طراحی وب سایت
  9.    کارت ها و توری های بیشتر واسط کاربری
  کارت ها اولین بار با Pinterest مشهور شدند و با فیس بوک، توئیتر و گوگل مشهور تر شدند. تکه هایی از محتوا که با قالب مشخصی زیر هم می آیند و کاربر می تواند به راحتی در میان آن هدایت بشود. با یک توری ساده، هر المان واضح، دسترس پذیر و با حجم مساوی روی صفحه است که به کاربر اجازه می دهد تا محتوا را آسان و سریع جهت یابی کند.

  طراحی وب سایت
  10.    پیمایش خلاقانه و ایجاد تمایز
  پیمایش که برای از ابتدای صفحه به پایین صفحه آمدن استفاده می شود، امروزه به گونه ای خلاقانه برای ارائه محتوای آنلاین استفاده می شود. در گذشته بیشتر طراحان تمرکز خود را بر قرار دادن محتوای اصلی صفحه در قسمت بالا قرار می دادند، چون به نظر بیشتر در دیدرس بود اما امروزه با وجود دستگاه های مختلف تمرکز روی قسمت خاصی نیست.
  پیمایش صفحه وب سایت یک هنر همه کاره است که می تواند تنوعی از محتوای گوناگون در صفحه را ارئه بدهد. پیمایش صفحه با محتوای متحرک و انیمیشن ها کار می کند. جائیکه ویدئو با رسیدن کاربر و پیمایش به آن نقطه شروع و پس از گذشتن از آن نقطه متوقف می شود. مانند محتوای ایستا و استاتیک که می تواند حرکت کند، انتقال پیدا کند و یا بسته به ورودی کاربر تغییر کند.

  طراحی وب سایت

   


  1395-11-04 15:48
  بازدید : 1255


  مقالات مرتبط

  اصول درج اطلاعات در فروشگاه اینترنتی 
  ۱۵ پیش بینی بیل گیتس در سال ۱۹۹۹ که به حقیقت پیوسته‌اند 
  آنچه کارآفرینان باید در مورد تفکر طراحی بدانند 
  ۳ نکته مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب 
  روان شناسی رنگ برندها 
  6 گام مهم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی 
  ۶ ترفند که برند شما را به یادماندنی‌تر می‌کنند 
  Fred آپدیت جدید بهینه سازی موتور جستجوی گوگل (سئو) 
  5 ویژگی اصلی یک وب سایت کسب و کار موفق 
  سئو و 7 نکته کلیدی برای بهبود سئوی 2016 
  سئو - بهینه سازی موتورهای جستجو - سال 2016 
  طراحی وب سایت و نکات کلیدی 1 
  وب سایت شما، معرف برند، محصولات و خدمات شما-1 
  راهنمای ایجاد وب سایت 
  تأثیر طراحی سایت واکنشی یا “Responsive”بر سئو 
  افزایش ترافیک و بالا بردن رنکینگ سایت با استفاده از کلمات کلیدی 
  با گوگل مانیتور، کلمات کلیدی سایت خود را تحلیل کنید 
  ابزار ورودی Google 
  Web Design For Dummies 
  Search Engine Optimization 
  Google Analytics in 10 Minutes 
  Learn Java and Ajax with w3Schools 
  آموزش Seo سئو به زبان ساده 
  کتاب آموزش Excel کاملا کاربردی ( انگلیسی ) 
  کتاب آموزش Excel کاملا کاربردی ( فارسی ) 
  9 روش انتخاب عنوان مناسب صفحه در سئو SEO 
  چگونه مردم را برای خواندن نوشته‌هایتان ترغیب کنید ؟ 
  بهبود سئو وب سایت با استفاده از روشهای ایجاد اخبار سایت 
  افزایش ترافیک و بازدید وب سایت بصورت رایگان 
  بک لینک چیست 
  10 نکته پرکاربرد و مهم برای سئو 
  کارهای اشتباه در بهینه سازی وب سایت 
  روانشناسی رنگ در طراحی سایت 
  نگاهی تازه به طراحی وب سایت 
  افزایش کارایی در طراحی وب سایت ها ( بخش دوم ) 
  افزایش کارایی در طراحی وب سایت ها ( بخش اول ) 
  بهینه سازی اخبار 
  ایجاد لینک 
  تهیه متن وب سایت 
  آنالیز کلمات کلیدی 
  افزایش ترافیک وب سایت 
  نکات مهم در طراحی سایت قسمت سوم 
  نکات مهم در طراحی سایت قسمت دوم 
  نکات مهم و مفید در طراحی سایت 
  چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟ 
  چرا SEO مهم است؟ 
  SEO چیست؟ 
  چرا سئو با نگین گستر ؟ 
  گامهای موثر سئو 
  تنظیمات FTP در نرم افزار Filezilla 
  تنظیمات FTP در نرم افزار CuteFtp 
  تنظیم Outlook Express 
  تنظیم Outlook2007 
  تنظیم Windows mail 
  مشکل ارسال ایمیل هنگام استفاده از بعضی از شرکتهای ISP مثل شاتل 

ارتباط سریع

آدرس گروه فنی و مهندسی نگین گستر