•    09127109267    
 •   info@negingostar.com    
 •   جستجو
 • سئو و 7 نکته کلیدی برای بهبود سئوی 2016

  سئو و 7 نکته کلیدی برای بهبود سئوی 2016

  تغییرات زیادی در سال 2016 در روش بازاریابی محصولات یک کسب و کار و خدمات آنها رخ داد. بازاریابان برای بهبود رنکینگشان دربهینه سازی موتورهای جستجو search engine optimization (SEO) و روشی که مردم در وب جستجو می کنند، تلاش می کنند.

  بر اساس آمار hubspot.com در آمریکا، ماهانه 12 میلیارد جستجوی وب انجام می گیرد. سئو بیش از هر چیز دیگری اهمیت پیدا می کند چرا که به هدایت ترافیک به سمت شما، دیده شدن، توسعه برند و اعتبار بخشیدن به کسب و کار شما که لازمه موفقیت است کمک می کند. بعد از همه اینها دلیل تولید این همه محتوا و گرافیک در صورت دیده نشدن توسط کابران هنگام جستجو در وب چیست.

  در سال 2015، بازاریابان ارزش سئو را درک کردند و محتوای خود را با رفع نیازمندی های کاربر هم سو کردند و بهینه سازی موبایل را برای کسب نتایج بهتر انجام دادند. در نهایت، طبق آمار منتشر شده سایت searchenginewatch.com.، 50% جستجوهای موبایل به امید یافتن نتایج محلی انجام شده و 61% این نتایج به خرید منجر شده است.

  سئو در واقع جذب ترافیک از جستجوهای واقعی و یا پرداخت شده می باشد. گرچه رنکینگ موتوهای جستجو مدام تغییر می کند، اما شما باید از ساختار درست سایت خود مطمئن باشید و مدام در حال ایجاد و منتشر کردن محتوا برای جذب جریان مداوم به سایت خود باشید. یک مقاله در سایت Quicksprout.com این گونه بیان می کند که میانگین محتوای صفحات وبی که در 10 جستجوی اول برای هر کلمه کلیدی یافت می شوند حداقل 2000 کلمه می باشد.

  حال در ادامه ما به بررسی قوانین و نکته های بهینه سازی موتورهای جستجو، سئوی سال 2016 می پردازیم.

  1.    محتوای اجتماعی، Social Content اهمیت و امتیاز خاصی پیدا می کند.

  2.    ویدئوها همچنان به صورت یک قانون باقی می مانند.

  3.    بهینه سازی موبایل حیاتی می شود.

  4.    عملیات جستجوی صوتی الزامی است.

  5.    تجمع محتوا بزرگ تر و بهتر می شود.

  6.    شور و شوق اپلیکیشن های موبایل افزایش خواهد یافت.

  7.    سئوی محلی مهم تر می شود.


  محتوای اجتماعی، Social Content اهمیت و امتیاز خاصی پیدا می کند.

    رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک، توئیتر و لینکدین اهیت ویژه ای پیدا می کنند. در حال حاضر 76% بازاریابان از رسانه های اجتماعی برای پشتیبانی و گسترش سئو استفاده می کنند. در 2016 بازاریابان هر کاری می کنند تا پست های منتشر شده در رسانه های اجتماعی رنک بهتری در نتایج جستجو بگیرند. در آینده شما با جستجوی نام یک شرکت باید پست های آنها در رسانه های اجتماعی را نیز در جستجو ببینید. این پست ها به اعتبار نام شما کمک می کند.

  سئو و محتوای رسانه های اجتماعی

   

    ویدئوها همچنان به صورت یک قانون باقی می مانند.

  یک ویدئو 50 برابر بیشتر از یک فایل متنی ساده امکان دیده شدن در نتایج صفحات موتور جستجو و 41 برابر بیشتر قابلیت کلیک شدن را دارند. پس چرا نباید از این شانس استفاده کرد. از هم اکنون در هر صفحه خود ویدئوی مرتبطی با کلمات کلیدی خود قرار دهید.

  ویدئوها در سئو

   

  بهینه سازی موبایل حیاتی می شود.

  آیا وب سایت شما موبایل پسندانه است؟ امروزه کاربران از دستگاه های مختلفی از جمله موبایل های هوشمند، لپ تاپ، تبلت، ساعت و ... برای باز کردن صفحات استفاده می کنند. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و موفق این نکته را رعایت کردند و تغییرات لازم در طراحی سایت خود را اعمال کردند و اینگونه که پیش بینی می شود دیگر کسب و کارها نیز در حال اعمال این تغییرات هستند. بهینه سازی موبایل در حال تغییر به یک چیز عادی به جای استثنا می باشد. الان بهترین زمان برای این تغییرات می باشد.

  طبق آمار سایت Neilpatel.com هر سال 43% جستجوهای موبایل افزایش می یابد. گوگل هم در استراتژی جدید خود به گونه ای عمل می کند که سایت هایی که بیشتر موبایل پسند هستند در جستجوی موبایل رنک بهتری نسبت به سایت های دیگر دریافت می کنند. اگر هنوز متقاعد به اعمال تغییرات نشده اید 5 نکته زیر را بخوانید:

  1.    از هر 5 مشتری 4 تای آنها از طریق موبایل های هوشمند اقدام به خرید می کنند. (منبع : Convinceandconvert.com  )

  2.    70% جستجوهای موبایل در کمتر از یک ساعت به اقدام آنلاین خاتمه می یابند. (منبع : Socialmediatoday.com  )

  3.    بیش از 1.2 میلیارد کاربر از طریق موبایل به وب دسترسی دارند. (منبع : Mobify.com  )

  4.    ترافیک موبایل جهانی بیش از 15% کل ترافیک را به خود اختصاص می دهد. (منبع : Newtarget.com  )

  5.    95% کاربران موبایل برای اطلاعات محلی جستجو کرده اند. (منبع : Adwords.blogspot.com  )

  پس مطمئن شوید که هر چیزی در سایت شما از رنگ، فونت، محتوا و حتی طراحی لوگو برای موبایل بهینه سازی شده باشد.


  عملیات جستجوی صوتی الزامی است.

  امروزه مردم از جستجوی صوتی به راحتی استفاده می کنند زیرا راحت تر و امن تر است مخصوصا هنگامی که فرد رانندگی م یکند و یا اینکه چندین کار ار با هم انجام می دهند. جستجوی صوتی بخش بزرگی از استفاده موبایل را به خود اختصاص داده. تقریبا تمامی موبایل ها امکان جستجوی صوتی را دارند. محبوبیت جستجوی صوتی با انتشار ورژن های دستیاری صوتی پیشرفته‌ ی مایکروسافت، گوگل و اپل از جمله کورتانا، گوگل و سیری موجب شد.

  حتی پیتزا دومینو هم از ویژگی سفارش دهی صوتی استفاده می کند. اما باید مطمئن شوید که محتوای شما به راحتی  در میان جستجوهای صوتی با استفاده از کلمات کلیدی بلند قابل جستجو است. مطالعه گوگل نشان می دهد که بیشترین استفاده از جستجوی صوتی برای مسیریابی است. جستجوی صوتی در میان نوجوانان، 59% هنگام تماشای تلویزیون و 57% هنگام همراهی با دوستان انجام می گیرد.

  سئو و جستجوی صوتی


  تجمع محتوا بزرگ تر و بهتر می شود.

  بر اساس آمار انتشار شده از سایت Digitalcurrent.com، بیش از 85% گراف دانش، ویکی، محلی، نقشه ها، رسانه اجتماعی، اخبار، تصاویر و ویدئوها در وب برای نتایج جستجوی گوگل ساخته می شوند. این آمار نشان می دهد که کاربران به دنبال منابع برای تأمین تمامی اطلاعات مرتبط برای یک موضوع خاص دریک جا می باشند.

  یک بلاگی که در سایت imediaconnection.com منتشر شده، این گونه توضیح می دهد که تجمع محتوا یک روش عملی برای یافتن، تطبیق، گردآوری، تحکیم، ارائه، اشتراک و نمایش محتوا حول معیارهای مشخص برای جذب مشتریان هدف می باشد. اگر شما هم می خواهید این گونه عمل کنید، مطمئن شوید که محتوا را از منابع مختلف و پر قدرت جمع آوری و تصحیح کنید و آنها را در یک جا برای کاربر ارائه کنید تا قدرت شما را بیشتر کند.

  یک مثال جالب از گزینش محتوا، روزنامه humble می باشد که نویسنده آن توانست از طریق ارسال ایمیل های روزانه که حاوی جالب ترین داستان ها در حوزه کسب و کار، فرهنگ و تکنولوژی بودند، بیش از 160000 مشترک را گرد آوری کند.


  شور و شوق اپلیکیشن های موبایل افزایش خواهد یافت.

  طبق Tech Crunch، اپلیکیشن های موبایل بیش از 52% از تمامی وقتی که بر رسانه های دیجیتال آنلاین سپری می شود را به خود اختصاص می دهند. یک گزارش دیگر اینطور بیان می کند که کاربران موبایل، 89% زمان خود را در اپلیکیشن ها سپری می کندد. این دلیلی برای کسب و کارهای مختلف می باشد که فواید اپلیکیشن های موبایل را کشف کنند.

  همانطور که در بالا بحث شد، استفاده از موبایل برای جستجو در وب همیشه قابل انجام است و اپلیکیشن ها این کار را راحت تر می کنند. در چند سال آینده، اپلیکیشن های موبایل بر وب سایت ها غلبه می کنند. یک مقاله بیان می کند که 85% مردم اپلیکیشن های موبایل را به و بسایت ترجیح می دهند. برند خود را با با انتخاب یک نام مناسب برای اپلیکیشن برجسته کنید و از ایجاد لینک های کافی به اپلیکیشن برای رنک بهتر مطمئن شوید. برندهای متعددی از اپلیکیشن موبایل برای رنکینگ بهتر استفاده می کنند. به عنوان مثال وقتی شما eBay را در گوگل جستجو می کنید، آدرس URL اپلیکیشن شانس زیادی برای نمایش در صفحه اول را به وجود می آورد.


   سئو و اپلیکیشن های موبایل


  سئوی محلی مهم تر می شود.

  این روش در طول سالیان قوی تر شده است. بر طبق Entrepreneur.com، سئوی محلی مانند بدست آوردن زمین های جامد در روزهای پیش رو است. به عنوان یک بازاریاب، شما باید به گوگل اجازه بدهید که بداند شما در کدام نقطه واقع شده اید و به چه کاری مشغول هستید و چه چیزهایی پیشنهاد می کنید تا به نشان داده شدن شما در صفحات بالاتر کمک کند. اینکه صفحات داخلی شما دربرگیرنده نام کسب و کار، آدرس و ... باشد یک الزام است.

  •    جستجوهای محلی 50% بازدیدکنندگان موبایل را به دیدن از مغازه در کمتر از یک روز سوق می دهد. (Source: Searchengineland.com)

  •    بیش از 60% مشتریان از اطلاعات محلی در تبلیغات استفاده کرده اند. (Source: Searchengineland.com)

  •    50% جستجوهای موبایل امید دارند که نتایج محلی پیدا کنند. (Source: Business2community.com)

  قرار گرفتن شما در صفحات محلی، ارتباط مشتریان با کسب و کار و رنکینگ شما را افزایش می دهد.  برای مثال این سه بیمارستان را در نظر بگیرید. آن که بیشترین بازدید کننده را دارد، بالاترین رنک را می گیرد.

  سئو و جستجوی محلی


  به عنوان نتیجه گیری، شما باید خود را متقاعد به گسترش حضور در رسانه های اجتماعی و  تزریق ویدئوهای مرتبط با کسب و کارتان در محتوایتان برای کسب رنکینگ بهتر بکنید. یک رنکینگ خوب به شما کمک می کند تا یک تاثیر قوی بسازید و اسم برندتان را در بین حاضرین شناخته کنید. در آخر، هرگونه بروزرسانی توسط گوگل را از دست ندهید و نکات کلیدی را رعایت کنید تا در بین دیگران بدرخشید. هرچه از استراتژی های سئو بیشتر استفاده کنید، فواید بیشتری کسب می کنید.

  پس تمرکز خود را بر ایجاد محتوای تازه و با کیفیت بگذارید و  محتوا را در رسانه های اجتماعی مختلف نشر دهید. قدم بعدی برای گرفتن رنکینگ بهتر نشر محتوای واحد و تازه و درج ویدئو به صورت مرتب می باشد.

  گرچه این قوانین مدام تغییر می کنند، اما انتظار می رود که این 7 قانون در سال 2016 باقی بمانند. بعضا قوانین مانند دایناسور منقضی شده اند و بعضی همچنان باقی مانده اند. با این وجود ما به شما اطمینان می دهیم که با رعایت این 7 قانون شما قادر به پیشگامی بازارتان در این سال خواهید بود.


  1395-07-11 17:26:05
  بازدید : 10108


  مقالات مرتبط

  کاربردهای بلاک چین 
  بلاک چین از دیدگاه فنی 
  بلاکچین چیست ؟ 
  گوگل پنالتی چیست؟ 
  نماد اعتماد الکترونیکی 
  ربات تشخیص بارکد در تصویر 
  جدول اطلاعات کد کشورها در بارکد 
  بارکد چیست ؟ 
  اصول درج اطلاعات در فروشگاه اینترنتی 
  ۱۵ پیش بینی بیل گیتس در سال ۱۹۹۹ که به حقیقت پیوسته‌اند 
  آنچه کارآفرینان باید در مورد تفکر طراحی بدانند 
  ۳ نکته مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب 
  روان شناسی رنگ برندها 
  6 گام مهم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی 
  ۶ ترفند که برند شما را به یادماندنی‌تر می‌کنند 
  Fred آپدیت جدید بهینه سازی موتور جستجوی گوگل (سئو) 
  5 ویژگی اصلی یک وب سایت کسب و کار موفق 
  طراحی سایت و روند آن در سال 2017 
  سئو - بهینه سازی موتورهای جستجو - سال 2016 
  طراحی وب سایت و نکات کلیدی 1 
  وب سایت شما، معرف برند، محصولات و خدمات شما-1 
  راهنمای ایجاد وب سایت 
  تأثیر طراحی سایت واکنشی یا “Responsive”بر سئو 
  افزایش ترافیک و بالا بردن رنکینگ سایت با استفاده از کلمات کلیدی 
  با گوگل مانیتور، کلمات کلیدی سایت خود را تحلیل کنید 
  ابزار ورودی Google 
  Web Design For Dummies 
  Search Engine Optimization 
  Google Analytics in 10 Minutes 
  Learn Java and Ajax with w3Schools 
  آموزش Seo سئو به زبان ساده 
  کتاب آموزش Excel کاملا کاربردی ( انگلیسی ) 
  کتاب آموزش Excel کاملا کاربردی ( فارسی ) 
  9 روش انتخاب عنوان مناسب صفحه در سئو SEO 
  چگونه مردم را برای خواندن نوشته‌هایتان ترغیب کنید ؟ 
  بهبود سئو وب سایت با استفاده از روشهای ایجاد اخبار سایت 
  افزایش ترافیک و بازدید وب سایت بصورت رایگان 
  بک لینک چیست 
  10 نکته پرکاربرد و مهم برای سئو 
  کارهای اشتباه در بهینه سازی وب سایت 
  روانشناسی رنگ در طراحی سایت 
  نگاهی تازه به طراحی وب سایت 
  افزایش کارایی در طراحی وب سایت ها ( بخش دوم ) 
  افزایش کارایی در طراحی وب سایت ها ( بخش اول ) 
  بهینه سازی اخبار 
  ایجاد لینک 
  تهیه متن وب سایت 
  آنالیز کلمات کلیدی 
  افزایش ترافیک وب سایت 
  نکات مهم در طراحی سایت قسمت سوم 
  نکات مهم در طراحی سایت قسمت دوم 
  نکات مهم و مفید در طراحی سایت 
  چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟ 
  چرا SEO مهم است؟ 
  SEO چیست؟ 
  چرا سئو با نگین گستر ؟ 
  گامهای موثر سئو 
  تنظیمات FTP در نرم افزار Filezilla 
  تنظیمات FTP در نرم افزار CuteFtp 
  تنظیم Outlook Express 
  تنظیم Outlook2007 
  تنظیم Windows mail 
  مشکل ارسال ایمیل هنگام استفاده از بعضی از شرکتهای ISP مثل شاتل 

ارتباط سریع

آدرس گروه فنی و مهندسی نگین گستر